RIGA IFF
FEATURE FILM
COMPETITION

RIGA IFF PILNMETRĀŽAS FILMU KONKURSA PROGRAMMA
FILMAS NO BALTIJAS JŪRAS REĢIONA
STARPTAUTISKA ŽŪRIJA

Ik gadu konkursam tiek izraudzīti 8-9 pilnmetrāžas darbi no Baltijas jūras reģiona. Riga IFF Balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska žūrija. Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus, tādēļ programmā var atrasties gan dokumentālais, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino. Aicinām uz ceļojumu, kurā pieredzēsiet pārsteidzošus atklājumus un negaidītus pavērsienus!

ARTDOCFEST/RIGA

PASAULES DOKUMENTĀLO FILMU PROGRAMMA

Pēc PSRS sabrukuma Rīga kļuva par izplēnošajā vakardienā ievelkoša konservatīvisma un uz civilizēto rītdienu vērstas brīvdomības sadursmes vietu, bet kopš lielās kaimiņvalsts imperiālo ambīciju atdzimšanas, teorētiskie jautājumi iemantojuši arvien vairāk praktiskas jēgas.
Šajā vēsturiskajā brīdī uz Rīgu pārcēlās Krievijas lielākais starptautiskais dokumentālo filmu festivāls Артдокфест, kas savā dzimtenē tiek apsūdzēts pretvalstiskā darbībā. Apvienojoties ar jauno Rīgas starptautisko filmu festivālu, tas uzņēmies atbildību par dokumentālā kino programmu, lai fokusētos uz fundamentālajiem jēdzieniem: vārda brīvība un radošā brīvība. ARTDOCFEST/RIGA nav tikai iespēja aktuālākais kino krievu valodā, ko uzņēmuši labākie autori no visas pasaules, bet arī tikšanos, sapratnes meklējumu un karstu strīdu platforma. RIGA IFF ietvaros ar starptautisko mediju atbalstu tiek rīkoti apaļie galdi un profesionālas paneļdiskusijas, veidots dialogs ar krievvalodīgo auditoriju Latvijā, lai palīdzētu ienest harmoniju kopīgajā rītdienā. Visas filmas ir Latvijas pirmizrādes un to apspriešanā klātienē piedalās šo filmu autori.

KIDS
WEEKEND

LIELISKS KINO VISAI ĢIMENEI

Esam pārliecināti, ka skaistajā un bagātajā kino pasaulē vērts iemīlēties jau no bērnības. Lai sekmētu šo procesu un palīdzētu tajā orientēties, veltām veselu nedēļas nogali visai ģimenei domātām filmām un dažnedažādām aktivitātēm. Divas aizraujošas dienas skolēniem, pirmsskolniekiem un viņu tuviniekiem!

HOME
MADE

FILMAS NO BALTIJAS

Šīs filmas organiski iekļaujas laikmetīgajā pasaules kino un priecē arvien biežāk. Tās tiecas uzrunāt skatītāju pāri valsts un valodas robežām, tomēr apzinās un lepojas ar savu izcelsmi. Baltijas filma starptautiskajā kontekstā joprojām ir visus spēkus paģērošs sasniegums, tādēļ festivāls ataino kino kultūras un industrijas attīstību trīs kaimiņvalstu reģionā, piesakot arvien jaunus izaicinājumus un atklājot negaidītas spēka šķautnes.

RIGA IFF
SELECTION

FESTIVĀLA FESTIVĀLU PROGRAMMA

RIGA IFF kuratoru veidota izlase no izcilākā Eiropas un visas pasaules kino, lai apžilbinātu gan vietējo auditoriju, gan ārvalstu viesus. Filmas, kas jau ieguvušas vai ietver potenciālu iegūt prestižas žūriju balvas un ekspertu cildinājumu.

IN KINO VERITAS

RETROSPEKTĪVA & IZPĒTE:
B-FILMA. ŽANRS. MĪTS.

Šogad festivāla retrospektīvas un izpētes programma pievērsīsies ekstravagantās “B-filmas” tēmai, tiecoties izzināt šīs kategorijas robežas, mītus un spilgtākos paraugus. “B-filma” joprojām kalpo kā savu ideju un spēju izmēģinājumu teritorija režisoriem, savukārt tās klasika būtiski iespaido mūsdienu kino.

SHORT RIGA

ĪSFILMAS UN MŪZIKA

Ietvars, kas iekļauj Starptautiskā īsfilmu konkursa programmu, Baltijas mūzikas video konkursa programmu un… daudz ballīšu! Jo pēc milzumdaudz kino baudīšanas nav pieļaujama mājup došanās bez sarunām. Raugieties pēc „S“ zīmes (jeb Zalkša zīmes) savā ceļā uz kinematogrāfisku un saviesīgu piedzīvojumu!

BEAST

AUSTRUMU JAUNIE SOLĪJUMI

Šogad pirmo reizi festivāls atļaujas uzsākt jaunu ceļojumu pa reģionu, kuru pasaule pieradusi saukt par “Austrumeiropu”. Festivāla kuratori vienlaikus centušies atbrīvoties no pasaulē jau tik daudz pārstrādātā stereotipa par šo jēdzienu un piešķirt tam plašāku dimensiju. Tās ir vien dažas filmas, taču katra no tām savā ziņā izaicina paskatīties uz pasauli citādi, izaicina paskatīties uz Eiropu citādi.

NORDIC HIGHLIGHTS

KULTŪRTILTS STARP BALTIJAS UN ZIEMEĻVALSTĪM

Programma veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
Šī īpašā kino panorāma atklāj Ziemeļvalstu rokrakstu filmu veidošanā, stāstu stāstīšanā, mākslā un mūzikā. Dažiem no mums tas šķiet eksotisks, citiem – ļoti tuvs un pazīstams, bet šajā rokrakstā tapušais allaž skar kaut ko ļoti cilvēcisku ikkatrā no mums. Ziemeļi nudien ir daudz tuvāk, nekā varētu šķist.