ATKLĀŠANAS PASĀKUMS: SKAŅA, KO REDZAM

RIGA IFF OPENING EVENT
PIEKTDIEN, 8 / 09 / 2017
SOUND WE SEE: RĪGA
20:00* SPLENDID PALACE LIELĀ ZĀLE

RIGA IFF atklāšanas vakarā – kultūras un mākslas portāls Arterritory.com sadarbībā ar Losandželosas mediju mākslas organizāciju Echo Park Film Center audiovizuālais projekts Sound We See: Riga (Skaņa, ko redzam: Rīga), kura dalībnieki – 24 rīdzinieki – mākslinieki, fotogrāfi, mūziķi, rakstnieki.

BIĻETES UZ ATKLĀŠANAS PASĀKUMU PIEEJAMAS IEROBEŽOTĀ SKAITĀ – SĒDVIETĀM SPLENDID PALACE LIELĀS ZĀLES BALKONĀ. BIĻETES CENA – 7€

*Pulcēšanās Splendid Palace Versaļas zālē – jau no plkst. 19

Echo Park Film Center vadītāju – režisoru Paulo Davanco (Paolo Davanzo) un Līsa Marra (Lisa Marr) darbu pie kinematografiska stāsta par šodienas Rīgu uzsākuši Agnese Krivade, Aigars Bikše, Anda Lāce, Ansis Starks, Atis Jākobsons, Evelīna Ozola, Gunārs Binde, Ieva Epnere, Jānis Putniņš, Karlīna Vītoliņa, Katrīna Neiburga, Kristiāns Brekte, Krišs Salmanis, Maija Kurševa, Mārtiņš Grauds, Miķelis Baštiks, Miķelis Putniņš, Pauls Bankovskis, MAREUNROL’S, Sergejs Timofejevs, Odrija Fišere, Signe Birkova, Viesturs Meikšāns un Andris Freibergs. Dažādo mākslas disciplīnu pārstāvji kopīgi apgūs 16mm filmu tehniku un iemūžinās katrs savu Rīgu vienas diennakts garumā. Projekta dalībnieku materiāls vēlāk tiks samontēts 24 minūšu melnbaltā īsfilmā – emocionālā ceļojumā cauri pilsētai, kuru muzikāli iedzīvinās komponists Platons Buravickis.

Pirmizrāde RIGA IFF atklāšanas vakarā vienlaikus būs arī koncerts, jo Buravicka komponētā mūzika neskanēs ierakstā, bet tiks interpretēta vienlaikus ar attēlu uz ekrāna.

Echo Park Film Center līdzīgus projektus jau realizējuši Tokijā, Roterdamā, Londonā, Seulā, Berlīnē, Mehiko, Vankūverā un citviet, ik reizi atklājot ko jaunu kā par pilsētu tās daudzveidībā, tā arī par kino mākslas poētisko potenciālu, kurš projekta ietvaros top pieejams ne vien kinematogrāfistiem, bet arī citu mākslas jomu pārstāvjiem. Lai gan projekta pamatā ir jau gadsimta sākuma dižgaru Valtera Rutmana un Dzigas Vertova aizsāktais “Pilsētas simfoniju” žanrs, Sound We See konceptuāli iet tālāk – iesaisot tik dažādās personības un skatītājam pilsētu rādot kā patiešām dzīvu, dinamiski funkcionējošu organismu.

Projekts Skaņa, ko redzam: Rīga top ar Baltijas – Amerikas Brīvības Fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Live Riga atbalstu, sadarbībā ar studiju “Lokomotīve”, Baltic Analog Lab un Ērenpreiss velosipēdu darbnīcu.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls top ar ES programmas „Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

DATUMS08 / 09 / 2017
LAIKS20:00*
VIETASPLENDID PALACE LARGE HALL