RIGA IFF FEATURE FILM COMPETITION
Baltijas jūras reģiona pilnmetrāžas filmu konkurss

Pilnmetrāžas filmu konkursam ik gadu tiek izraudzīti 8 -10 darbi no Baltijas jūras reģiona. Riga IFF Balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska kino profesionāļu žūrija. Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus, tādēļ programmā var atrasties gan dokumentālais, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino.

Šī programma veidota, galvenokārt lūkojoties pēc savdabīga režijas rokraksta, pārsteidzošiem atklājumiem stāstniecībā, montāžā vai kadra estētikā. Tieši Riga IFF pilnmetrāžas filmu konkurss, kā arī retrospektīvas programma IN KINO VERITAS visatklātāk liecina par pārmaiņām un aktuālajām vēsmām kinovalodā.

Līdztekus izjustam un vērojošam dokumentālajam kino, šeit sastapsiet jaunā krievu kino hārdkora piemēru, izteikti personisku audiovizuālu dienasgrāmatu, kā arī absurdu vēstījumu par sociālisma uzvaru ābolu ražas novākšanas nometnē. Programma, kas katram ļauj vairāk vai mazāk izkāpt no savas komforta zonas, nepametot ērto kinoteātra krēslu.

RIGA IFF Starptautiskā pilnmetrāžas filmu konkursa žūrija

Timo Malmi

Somijas Lapzemē notiekošā Pusnakts saules kinofestivāla (Midnight Sun Film Festival) mākslinieciskais direktors, Somijas otrā lielākā vakara laikraksta Ilta-Sanomat kinokritiķis un Somijas vecākā kinožurnāla Filmihullu redaktors. Jau 48 gadus Jervenpē vada kino biedrību, kā arī vada paša dibinātu kinoklubu. Kopā ar Jari Kerenenu sarakstījis grāmatu par kino un pavārmākslu.

Bernds Buders

Kotbusas kinofestivāla programmu direktors. Veido vairāku kinofestivālu programmas, kā arī meklē filmas un konsultē Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmu Forum, Cinedays Skopjē un Rīgenes Starptautisko kinofestivālu, kas pirmoreiz notiks 2017. gada oktobrī. Bernds ir arī moderators un kinožurnālists, kurš pašlaik strādā vācu kinožurnālā Filmdienst.

Dovile Butnorjūte

Lietuvas Kino centra reklāmas, informācijas un kino mantojuma nodaļas vadītāja. Pieredzējusi pasākumu koordinatore un starptautisku projektu vadītāja. Dovile ir izstrādājusi daudzus kultūras projektus un sarīkojusi Lietuvā vairāk nekā 300 audiovizuālu pasākumu.

Dāvis Sīmanis

Latviešu kinorežisors un teorētiķis. Vairāku dokumentālo un spēlfilmu režisors. Pasniedz režiju un kino teoriju Rīgas un Helsinku augstskolās. Viņa filmas piedalījušās un saņēmušas balvas daudzos starptautiskos festivālos visā pasaulē – MIFF, CIFF, IDFA, CPH:DOX un citos.

Lenka Tirpākova

Karlovivaru Starptautiskā kinofestivāla programmu daļas pārstāve, atlases komisijas pārstāve un konkursa programmas East of the West programmētāja, arī Prāgas īsfilmu festivāla programmētāja. Piedalījusies vairāku starptautisku kinofestivālu, tostarp Viļņas, Vīsbādenes un Tallinas SKF Baltic Event, žūrijās.


SHORT RIGA starptautiskā žūrija

Antra Gaile

Producente, Latvija. Studijā Mistrus Media ieguvusi bagātīgu pieredzi radošo un vēsturisko dokumentālo filmu veidošanā. Piedalījusies Jihlavas dokumentālo filmu festivāla profesionālās izaugsmes programmā Emerging Producers.

Kristians Starks

Īsfilmu kurators, Šveice. Vintertūras Starptautiskā īsfilmu festivāla – Šveices nozīmīgākās kinoskates – Šveices filmu konkursa programmas atlases komisijas loceklis. Lai dalītos savā kaislībā pret kino, lasa lekciju kursu par filmu analīzi.

Dans Angelesku

Kustīgā attēla mākslas kurators un kultūras projektu vadītājs, Rumānijā. Bukarestes Starptautiskā eksperimentālā kino festivāla koordinators un kurators. Starpt citiem projektiem strādājis ar Transilvānijas Starptautiskajā Kino festivālā un Kunstverein Amsterdamā.

Juanna Rītela

Māksliniece, Zviedrija. Jūtīgu tēmu pētniece. Izveidojusi māksliniecisko rokrakstu, kas izceļ asākās ar dzimti, varu un identitāti saistītās problēmas. Viņa tās aplūko godprātīgi, runājot valodā, kas saprotama arī ārpus ierastās mākslas un kino vides esošajiem.

Maija Kurševa

Māksliniece, Latvija. Māksliniece ar plašu darbības lauku, strādā ar dažādiem medijiem. Pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā, galerijas LOW – vietas spontānām idejām un dzīvā mākslas procesa parādībām – dibinātāja un mākslinieku kolektīva Popper Publishing dalībniece.

Rainhards V. Volfs

Kommunales Kino CinéMayence direktors; Mainca, Vācija.
Oberhauzenes starptautiskā īsfilmu festivāla Atlases komisijas loceklis.
Interneta izdevuma shortfilm.de. redaktors


SHORT RIGA #BMV Baltijas mūzikas video konkurss

Mūzikas videoklipu konkurss svin savu trīs gadu jubileju. Programmā parādās arvien spēcīgāki un drosmīgāki darbi no Baltijas valstīm. Šogad vairāki no tiem ir spilgti veiksmīgas starptautiskās sadarbības paraugi. Esam meklējuši un atraduši veikumus, kas apvieno visas trīs mūzikas videoklipu raksturojošās dimensijas – mūziku, tekstu un video – un paceļ to patstāvīga mākslas darba līmenī.

Videoklipu veidotāji – kino režisori, vizuālie mākslinieki, multimākslinieki… – ir pieredzējuši profesionāļi un tādi, kuri pirmo reizi iepazīst šo formātu. Dalībnieku vidū ir gan jaunpienācēji, gan iepriekšējo gadu konkursanti. Sevišķi iepriecina pārstāvēto mūzikas žanru daudzveidība un dziesmas reģiona nacionālajās valodās.

Sekojot iedibinātajai tradīcijai, rīkosim autorus un interesentus vienojošu skati, lai satiktos, diskutētu un nepiespiestā gaisotnē svinētu kopā ar Baltijas mūzikas videoklipu veidotāju kopienu!

Agnese Logina, SHORT RIGA #BMV konkursa programmas kuratore

SHORT RIGA #BMV starptautiskā žūrija

Kamils Horodeckis

Polijas Starptautiskā operatormākslas festivāla Camerimage mūzikas videoklipu sadaļas vadītājs. Organizē konkursa un ārpuskonkursa skates un pārrauga programmu Mūzikas videoklipi: meistarklašu sērija.

Līsa Lahmetsa

Tallinas Kultuuriklubi Kelm programmu un mārketinga nodaļas vadītāja. Iekļauj jaunu mūziku no Latvijas un Lietuvas Raadio 2 ēterā un ir Tallinas mūzikas nedēļas City Stage programmas vadītāja.

Karolis Vīšņausks

Mūzikas un kultūras žurnālists DELFI.lt, Deutsche Welle un citos medijos. Viļņas kinofestivāla Kino Pavasaris ietvaros notiekošā Lietuvas mūzikas videoklipu konkursa līdzdibinātājs.

Uģis Olte

Bildīšu un skaņu pārkrāmētājs, kam patīk spēlēties, pasakas un sapņu loģika. No Latvijas žurnālista radies režisors-autodidakts. Veido kino un saturu, kas domāts televizoram.

Nadja Sajedža

Berlīnē dzīvojoša mākslas, kultūras, mūzikas un slavenību dzīves apskatniece no Kanādas. Sadarbojas ar The Guardian, VICE, Harper’s Bazaar un The New York Times. Arī repere ar pseidonīmu Snowe White.


BĒRNU ŽŪRIJA

Aleksis Avots
Alisone Mae Brīniņa
Sofija Derringa
Kristiāns Freibergs
Linda Ivanova
Orests Knite
Iļja Potapovs
Marians Zandersons
Tomass Zandersons

JAUNIEŠU ŽŪRIJA

Linda Elīna Austruma
Roberts Pavlovskis
Ieva Augstkalna
Rita Buša
Kristiāna Tabiņa
Kristians Fukss
Elza Elīza Bicāne
Petra Alma Peta