DEJU LAIKMETS

SPECIAL SCREENING

Astoņdesmito gadu otrajā pusē pasauli elektrizēja ne vien Aukstā kara spriedze, ne vien Berlīnes mūra krišana, bet arī kaut kas jauns un satraucošs, kas veidojās Rietumos plaukstošajai elektroniskās deju mūzikas kultūrai satiekot aiz “dzelzs priekškara” mītošo avangardu. Šķiet gandrīz vai neticami, ka kultūras apvērsuma, kuru toreiz Latvija piedzīvoja, arhitekts lielā mērā ir viens cilvēks – Indulis Bilzēns. Neticami arī, ka šis stāsts līdz šim nav ticis dokumentālistu izgaismots.

RIGA IFF pirmizrādi Latvijā beidzot pieredzēs ilgus gadus tapušais starptautiskajā mediju telpā un deju mūzikas kultūrā pieredzējušā žurnālista Viktora Budas projekts “Deju laikmets”. Kopā ar filmas galveno operatoru un montāžas režisoru Ritvaru Bluku viņi pie dokumentālās filmas strādājuši jau vairāk kā 4 gadus, materiāla meklējumos, ceļojot uz Maskavu, Pēterburgu, Berlīni, Frankfurti, Ķelni, Amsterdamu un Londonu.

Vācijas latvieša, multimediju mākslinieka Induļa Bilzēna vārds plašākai publikai līdz šim bijis nezināms, taču tieši viņš – vēl pirms notika dramatiskās politskās pārmaiņas – Latvijā panāca kulturālas pārmaiņas, kas joprojām ietekmē Latvijas urbānās kultūrtelpas īpašo strāvojumu. Filmā šis stāsts izpaužas kā rūpīgi izvēlētos arhīvu materiālos, tā arī vēsturiskos notikumus pieredzējušo stāstos un viedokļos. Laikmeta liecinieki, kuri filmā dalās ar savu pieredzi, ir ne tikai pats Indulis Bilzēns, bet arī Vācijas reivu kultūras pionieris Masimilians Lencs, kurš visā pasaulē pazīstams ar skatuves vārdu Westbam, Roberts Gobziņš, viņš – arī Eastbam, ievērojamais kultūras pētnieks un mūzikas kritiķis Artēmijs Troickis, arī Latvijai unikālās lenšu magnetafonu didžejošanas izgudrotāji Jānis Krauklis un Uģis Polis, leģendārais Detroitā dzimušā elektroniskās deju mūzikas žanra “tehno” pionieris Deriks Mejs, un daudzi citi.

Filma ir Latvijas un Krievijas kopprodukcija, kura tapusi Reflexion Films paspārnē, sadarbībā ar Kosmos Films un VFS Films.

!!! BIĻETES UZ ŠO FESTIVĀLA ĪPAŠO SEANSU IEROBEŽOTĀ SKAITĀ !!!

Pirmizrādē festivālā piedalīsies ne vien filmas veidotāji, Rīgā viesosies arī filmas varoņi – Indulis Bilzēns, Artēmijs Troickis un Maksimilians Lencs.


Filmas pirmizrādi Latvijā atbalsta Gētes institūts Rīgā.

SEANSI
14/09
DEJU LAIKMETS