Pasaka par tukšo telpu

RIGA IFF FEATURE FILM COMPETITION

Filmu cikls par trīs izcilām Latvijas teātra personībām – režisoriem Oļģertu Kroderu (“Piektais Hamlets” (2007), Māru Ķimeli (“Māra” (2014) un jaunāko – par scenogrāfu Andri Freibergu – pēta to, kā vientulība, mīlestība un nāve savij kā ciešā bizē filmas varoņu dzīves un mākslas darbus. Filmā savu pašportretu Andris Freibergs rada uz skatuves kā izrādes “Andris Freibergs” scenogrāfiju. “Pasaka par tukšo telpu” tapusi VFS FILMS paspārnē.

“Es domāju, ka teātris ir pēdējā humānā telpa, kurā cilvēki vēl var mācīties nebaidīties viens no otra, uzticēties, dalīties, dot, būt patiesi. Ārēji atturīgais, bet emocionāli ārkārtīgi jutīgais Andris Freibergs ir šīs pēdējās humānās telpas daudzo seju un formu radītājs. Tas ir cilvēcības atklāšanas un atklāšanās darbs, kas mani ļoti saista, jo īpaši tādēļ, ka Andris Freibergs to paveic bez vārdiem. Kā pateikt svarīgo, to nestāstot? Scenogrāfs būvē telpu, kurā katrai lietai ir sava nozīmē, to attiecības veido jaunu jēgu. Mans uzdevums bija radīt filmu, kā šādas telpas analogu, kurā detaļas zaudē savu sadzīvisko nozīmi,” par filmu stāsta režisore.

Filmas mūzikas autors ir Reinis Sējāns, kurš kopā ar grupu Instrumenti veidoja skaņas celiņu arī 2015. gada RIGA IFF atklāšanas filmai “Dubultie svešinieki”, bet mākslinieks un arī šim stāstam tik nozīmīgās animācijas autors Toms Burāns sadarbojies ar leļļu mākslinieku Mārtiņu Rozenfeldu.

Kristas Burānes – režisores, scenāristes, montāžas režisores un fotogrāfes – saknes ir filosofijas pasniedzējas un reklāmas mākslinieces kurpēs. “Pasaka par tukšo telpu” ir režisores sestā dokumentālā filma. Šī paša cikla filma “Māra” 2014. gadā nominēta nacionālajai balvai “Lielais Kristaps” kategorijās “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”, “Labākais dokumentālās filmas režisors” un “Labākais mūzikas autors”.

!!! BIĻETES UZ PIRMIZRĀDI PIEEJAMAS IEROBEŽOTĀ SKAITĀ !!!

Festivāla konkursa programma un filmas citās festivāla programmās, festivālam tuvojoties, atrodamas mājaslapā – www.rigaiff.lv, ziņas par festivālu – ar Facebook lapā: www.facebook.com/RigaIFF

Filmas tapšanu atbalstījuši Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā opera un ELM Media.

RIGA IFF top ar ES programmas „Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

SEANSI
13/09
Pasaka par tukšo telpu